15 czerwca uczniowie wszystkich klas spotkali się z mł. asp. Hubertem Michalakiem z posterunku policji w Grabicy oraz z psychologiem i pedagogiem z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Piotrkowie Trybunalskim, p. Klaudią Kraską i Bartłomiejem Ciernińskim. Tematem spotkania była cyberprzemoc i ogólnie pojęte bezpieczeństwo w sieci.
Nasi goście scharakteryzowali zjawisko cyberprzemocy, które na pozór niewinne, może wyrządzić ogromne szkody. Przemoc ta jest szczególnie dotkliwa, ponieważ kompromitujące materiały, ukradkiem zrobione zdjęcia, nagrane na telefon komórkowy filmiki docierają za pomocą sieci w krótkim czasie do wielu osób. Jeśli cyberprzemocą zostanie dotknięta osoba wrażliwa, może to spowodować u niej głębokie traumy psychiczne.
Ponadto pan policjant przypomniał uczniom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas wypoczynku letniego.
W dniu 12.06.2016r. wyruszyliśmy na wycieczkę do Parku Jurajsko - Botanicznego w Kołacinku. Pod opieką przewodnika dzieci oglądały dinozaury, samodzielnie prowadziły wykopaliska podczas zajęć archeologicznych, zaznajomiły się z florą i fauną ery jurajskiej w Muzeum Skamieniałości .Podsumowaniem naszej wycieczki były zajęcia dydaktyczne połączone z projekcją filmu oraz tworzenie balonowych dinozaurów .Wycieczka bardzo się udała, wszyscy mali i duzi uczestnicy wrócili z uśmiechem na twarzy.
W dniu 03.06.2018 klasa "0" wzięła udział w Festynie sportowo - rekreacyjnym w Woli Krzysztoporskiej w ramach Święta Gminy Wola Krzysztoporska, promującym zdrowy styl życia dla dzieci I młodzieży. Podczas spartakiady zajęliśmy II miejsce. Wróciliśmy radośni i zadowoleni ze zdobytych medali, dyplomów, nagród oraz pucharu.
Dzień Dziecka w naszej szkole świętowaliśmy na sportowo. Na początku uczniowie wszystkich klas ruszyli na 4 kilometrowy rajd, którego trasa rozpoczęła się i zakończyła w szkole. Uczniowie, pod opieką nauczycieli oraz strażaków OSP w Bujnach, przeszli ulicą Kościelną, Wójtowską, Świerkową, Leśną oraz Piotrkowską. Pogoda dopisywała. Strudzeni pieszą wędrówką mogli skorzystać z przejazdu wozem strażackim i zaopiekować się specjalną maskotką. Po powrocie do szkoły uczniowie rozwiązywali krzyżówkę na temat zdrowego stylu życia oraz brali udział w losowaniu nagród, ufundowanych przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy GOPS w Woli Krzysztoporskiej. Był także czas na poczęstunek w postaci smacznej bułki i soku owocowego, zafundowanych przez Radę Rodziców. Zwieńczeniem tej miłej uroczystości była dyskoteka oraz rozgrywki sportowe – wszystko na świeżym powietrzu! Czas upłynął bardzo szybko. Wszyscy wrócili do domu zadowoleni. Cudownie jest być dzieckiem!
W dniach 18-20 maja 2018 pięcioosobowa grupa uczniów z klasy VI i VII, należących do PTTK, wzięła udział w XIV Ogólnopolskim Zlocie Młodzieży Wiejskiej PTTK w Elblągu. Opiekunem grupy była pani Jolanta Banaszczyk. Młodzież podczas pierwszego dnia zlotu zwiedzała Elbląg, wysłuchała koncertu miejscowego chóru, który odbył się w Ratuszu oraz obejrzała film przyrodniczy. W drugim dniu zlotu, podczas wycieczki krajoznawczej po Żuławach Wiślanych, uczestnicy byli w najniższym punkcie Polski w Raczkach Elbląskich oraz w miejscowościach: Rozgart, Fiszewo, Jezioro, Gronowo Elbląskie, Różany oraz w Stodolarni w Oleśnie. Tam drużyny zaprezentowały swój region i pisały test wiedzy o tym regionie. Następnie uczestniczyli w ognisku w Kadynach i zobaczyli najgrubszy dąb w Polsce im. Jana Bażyńskiego. W ostatnim dniu wzięli udział w grze terenowej po Parku Leśnym Bażantarnia.
Poznaliśmy wiele nowych miejsc i osób . Zlot bardzo nam się podobał. Do zobaczenia za rok! Może tym razem na Mazurach?
22 maja 2018 r. rozdano nagrody w konkursie ortograficznym. Rywalizacja przebiegała w dwóch etapach- klasowym i szkolnym. W ostatnim etapie udział wzięło15 uczniów. Uczestnicy rozwiązywali test sprawdzający znajomość zasad ortograficznych. Oto laureaci konkursu:
I miejsce -Vanessa Sokołowska kl. III
II miejsce – Daniel Nowak kl. III
III miejsce- Zuzanna Dymus kl. II
Wyróżnienia otrzymali: Miłosz Gołygowski kl. II, Oliwia Troszczyńska kl. III, Alicja Kiereś kl. III. Gratulujemy nagrodzonym a Radzie Rodziców dziękujemy za ufundowanie nagród.
Uczennica klasy II, Zuzanna Dymus, otrzymała nagrodę za zajęcie III miejsca w V Gminnym Konkursie Poezji Patriotycznej im. ks. Mariana Wiewiórowskiego.
Składamy serdeczne gratulacje uczennicy klasy II, Zuzannie Dymus, za zajęcie III miejsca w V Gminnym Konkursie Poezji Patriotycznej im. ks. Mariana Wiewiórowskiego w Gomulinie, w kategorii klas I-III. Nagrodę otrzymała za interpretację wiersza A. Oppmana pt. „Orlątko”. Życzymy dalszych sukcesów.
W poniedziałek najmłodsi uczniowie klasy I zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników Biblioteki Szkolnej. Gościem spotkania była pani dyrektor Elżbieta Przybył, która w swoim wystąpieniu zachęcała pierwszoklasistów do czytania.
Podczas pierwszej części uroczystości dzieci obejrzały krótką inscenizację o „Królewnie Śnieżce”. Aktorami w przedstawieniu byli uczniowie klasy V. Na zakończenie nowi czytelnicy złożyli przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki. Potem wszyscy zostali pasowani na czytelników. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało okolicznościowy dyplom.
W dniu 08.05.2018r. klasa 0 i klasa I wzięły udział w spektaklu teatralnym PLASTUSIOWY PAMIĘTNIK. Śledząc przygody Plastusia i jego przyjaciół mogliśmy nauczyć się tolerancji dla innych oraz poznać siłę prawdziwej przyjaźni.
Dnia 7 maja 2018 roku miało miejsce spotkanie z autorem książek dla dzieci i młodzieży Pawłem Beręsewiczem.
Na początku spotkania pisarz w dowcipny sposób opowiedział o przebiegu swojej kariery zawodowej. Mogliśmy usłyszeć, iż Pan Paweł Beręsewicz pracował jako nauczyciel języka angielskiego w liceum, a następnie zajął się pisaniem słowników angielsko-polskich i polsko-angielskich. W związku z tym pisarz sprawdził u publiczności znajomość języka angielskiego. Następnie skierował uwagę słuchaczy w stronę czytelnictwa, zadając pytanie, czy to prawda, że ludzie czytają coraz mniej. Dzieci bardzo chętnie włączały się w dyskusję. Niektóre zostały także zaproszone na rozmowę o książkach przy wyimaginowanej herbatce. Pisarz poruszał tematy: miłości, kryminałów, mody, sportu i wojny, obrazując każdy z nich swoimi utworami. Opowiadał żywo i barwnie o bohaterach swoich utworów, nie zdradzając jednak zakończenia przygód. Następnie publiczność mogła zadawać autorowi pytania, dzięki którym przekonała się, iż pisarz nie ma swojej ulubionej książki, z każdej jest dumny, natomiast tematykę czerpie z obserwacji, doświadczeń, czy też inspiruje się własną rodziną.
Wszyscy z uwagą słuchali opowieści pisarza, chętnie zgłaszali się do współpracy, angażowali się we wszystko co zaproponował. Zadaniem spotkania było zaszczepienie bakcyla czytelnictwa… i chyba się udało, bo po spotkaniu uczniowie chętnie prosili o dedykację w książce, autograf, czy wspólne zdjęcie.
W dniu 23-04-2018r. kl.0 uczestniczyła w wycieczce do Piotrkowa Tryb. Celem wycieczki było pogłębienie wiedzy na temat Układu Słonecznego podczas seansu w Planetarium w I L.O. w Piotrkowie Tryb. Uczniowie kl.0 z wielkim zainteresowaniem obejrzeli prezentację na temat sfer niebieskich i zjawisk z nimi związanych. Następnym etapem naszej wyprawy był udział w lekcji ekologiczno-medialnej nt. „Świat owadów wokół nas” w CEE.
„Opowiedz nam moja ojczyzno
Opowiedz nam moja ojczyzno
jak matka dzieciom ciekawym,
o latach znaczonych blizną,
na wiekach chwały i sławy!”
Takimi słowami uczciliśmy 227. rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja w SP im. Lecha Kaczyńskiego w Bujnach . W uroczystości wzięli udział uczniowie klas IV i V, którzy uświetnili upamiętnienie tego historycznego wydarzenia. Apel przygotował mgr R. Helman.
26 kwietnia 2018r. uczniowie klas I-IV udali się na wycieczkę do Warszawy. Zwiedzanie stolicy rozpoczęliśmy od spaceru po Łazienkach Królewskich, następnie udaliśmy się na Stare Miasto, aby podziwiać Zamek Królewski, pomnik Syrenki, Kolumnę Zygmunta oraz Pomnik Małego Powstańca. Ostatnim, niezwykle ważnym punktem programu dla uczestników wycieczki był obiekt: PGE Narodowy.
Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do swoich rodzin.
W piątek, 20 kwietnia, w Dniu Ziemi, wszyscy uczniowie naszej szkoły wyposażeni w rękawice i worki na śmieci zabrali się do wielkiego sprzątania świata. Zebrali i posegregowali nieczystości leżące w otoczeniu szkoły, boiska Orlik, parkingu i przystanku PKS, kościoła i cmentarza w Bujnach oraz w okolicach wsi Gąski. Zawsze staramy się robić coś pożytecznego dla naszej planety, nie tylko w dniu jej święta!
W dniu 18.04.2018 klasa "0" wraz z wychowawcą uczestniczyła w koncercie muzycznym w Przedszkolu Niepublicznym Akademia Malucha w Bujnach. Koncert Filharmonii Łódzkiej pt.: „W krainie klarnetu” poprowadził p. Maciej Goździela. Pan prowadzący zapoznał małych uczniów z historią i budową klarnetu. Dzieci czynnie brały udział w koncercie tańcząc, grając i śpiewając. Występ Filharmonii Łódzkiej sprawił im dużo radości i dostarczył niezapomnianych wrażeń.
W naszej Szkole dnia 18.04.2018 roku obchodziliśmy ,, Dzień Postaci z Bajek”.
Dzieci w tym dniu przyszły przebrane za swoje ulubione postacie bajkowe, opowiadały z jakiej bajki pochodzi wybrana przez nich postać.
Wszystkie przebrane osoby wzięły udział w sesji fotograficznej, a jej efekty można zobaczyć w przygotowanej galerii.
W kwietniu uczniowie z klas I-III i oddziału przedszkolnego wzięli udział w konkursie plastycznym. Prace podkreślały piękno naszej Ojczyzny widziane oczami dzieci.
Laureaci otrzymali nagrody w 3 kategoriach:
Kategoria I. - prace przestrzenne- 3D
I miejsce - Katarzyna Morawska kl. III
II miejsce - Maciej Latus kl. I
Kategoria II - prace wykonane techniką collage
I miejsce - praca zbiorowa Szymon Merk kl. I i Michał Merk oddział przedszkolny
II miejsce - Wiktor Kapusta kl. I i Julia Bieńkowska kl. II
III miejsce - Maria Kocimowska kl. II i Oliwia Troszczyńska kl. III
Kategoria III - rysunek
I miejsce - Vanessa Sokołowska kl. III
II miejsce - Nikola Gemel kl. III i Miłosz Gołygowski kl. II
III miejsce - Wiktoria Seneczyn kl. III i Kamil Jakubczyk kl. III
Wyróżnienia:
Aleksandra Koch kl. I
Zuzanna Dymus kl. II
Tymoteusz Marusiński oddział przedszkolny
Alicja Kiereś kl. II
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przygotowanie prac na bardzo wysokim poziomie artystycznym. Gratulujemy zwycięzcom, a Radzie Rodziców dziękujemy za zakup nagród.
PRZEJDŹ DO GALERII
W dniu 11-04-2018 r. w Szkole Podstawowej w Bujnach odbył się konkurs recytatorski pt. „Kim chcę zostać w przyszłości” dla dzieci z klasy „0”.
Celem konkursu było:
Założeniem w/w konkursu było przedstawienie treści wierszy w formie prezentacji lub inscenizacji. Oprócz dykcji, wymowy i opanowania tekstu , jury oceniało również odpowiedni strój oraz uzasadniony gest sceniczny. Spośród 23 małych wykonawców komisja konkursowa w składzie : p.Joanna Filipek- kierownik gminnej biblioteki w Woli Krzysztoporskiej , p. Marta Kopacka- kierownik filii biblioteki gminnej w Bujnach oraz p Krystyna Dziemdziora – nauczycielka Szkoły Podstawowej w Bujnach wyłoniła zwycięzców:
I miejsce - Iga Kurusiewicz, Wiktor Miśkiewicz
II miejsce - Michał Merk ,Nikola Szczepańska
III miejsce - Igor Motyl, Bartosz Głąbik
Laureaci oraz wyróżnieni uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe , dyplomy oraz słodki poczęstunek ufundowany przez p. kierownik filii biblioteki gminnej w Bujnach -Martę Kopacką .
W dniu 6 kwietnia podsumowano w naszej szkole ,,Szkolny Konkurs Matematyczny” w kategorii :
klasy II-III:
klasy IV-VI:
klasa VII:
Laureaci otrzymali nagrody książkowe. Konkurs przeprowadziły panie: Monika Popiel i Jolanta Banaszczyk.
Życzymy dalszych sukcesów i gratulujemy zwycięzcom!
Wyróżnienia otrzymali
Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie zostali obdarowani słodkim upominkiem. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy zdrowych oraz spokojnych Świąt Wielkiej Nocy