PATRON SZKOŁY

Wybór patrona

„W poszukiwaniu autorytetu”

czyli wybór kandydata na patrona szkoły

Wybór patrona szkoły to sprawa najwyższej wagi. Nie może to być wybór przypadkowy, nieuzasadniony, nieprzemyślany. Imię patrona szkoły powinno nadać placówce indywidualną tożsamość i sprawić, że cała społeczność szkolna będzie miała konkretny wzorzec do naśladowania a szkoła wzbogaci swoją obrzędowość oraz działalność wychowawczą. Pozwoli także pozyskać do współpracy instytucje i osoby związane z patronem oraz wzbogaci szkolne tradycje.

Tylko aktywny udział w wyborze i odpowiedzialne realizowanie poniższej procedury przez społeczność szkolną, gwarantuje jej zakończenie sukcesem oraz determinuje dumę i satysfakcję jaką przez lata będziemy czuli nosząc imię wybrane przez nas.

Procedura_wyboru_kandydata_na_patrona_Szkoly_Podstawowej_w_Bujnach.pdf

KOMUNIKAT

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Bujnach podaje do wiadomości, że w dniu 25 października 2016r. zespół koordynujący wybór kandydata na patrona szkoły sporządził protokół po weryfikacji propozycji kandydatów.

Kandytami na patrona szkoły są:

Prezydent RP Lech Kaczyński

– kandydatura zgłoszona przez uczniów szkoły reprezentowanych przez Samorząd Uczniowski.

- kandydatura zgłoszona przez rodziców  wychowanków oddziału przedszkolnego.

• Szkoła Podstawowa im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego w Bujnach
    ul. Piotrkowska 104