16 września w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Poprzedzone zostały zakrojoną na szeroką skalę kampanią wyborczą. Kandydaci rozwieszali plakaty ze swoimi propozycjami działań, które miały zachęcić uczniów do głosowania na nich. Przed wyborami odbył się tzw. „wiec wyborczy", podczas którego ubiegający się o tytuł przewodniczącego SU prezentowali swoje programy. W dniu wyborów każdy uczeń otrzymał przygotowaną kartę do głosowania z nazwiskami kandydatów. Na koniec Komisja Wyborcza podliczyła głosy i ogłosiła wyniki. Oto one:
Przewodniczącym SU został Kacper Miziołek
Zastępcą- Natalia Królikowska
Skarbnikiem- Radosław Ogrodnik
Opiekunem SU została p. Agnieszka Warszada
Wszystkim kandydatom dziękujemy za udział i życzymy owocnej pracy.
Dnia 10 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VII Pieszym Rajdzie na Góry Borowskie. Organizatorzy za cel postawili sobie przypomnienie 77 rocznicy walk o Góry Borowskie, propagowanie patriotyzmu wśród dzieci i młodzieży a także popularyzowanie turystyki pieszej jako atrakcyjnej formy spędzania wolnego czasu. Na wędrówkę wyruszyła silna grupa 26 pozytywnie nastawionych uczniów wraz z opiekunami: p. Anitą Szczepanik, p. Jolantą Banaszczyk, p. Agnieszką Warszadą oraz p. Izabelą Fiodor. Uczestnicy mieli do pokonania 10-kilometrową trasę: Wola Krzysztoporska – Radziątków – Kamienna – Borowa – Góry Borowskie. Pogoda była piękna i trasę rajdu przeszliśmy w fantastycznych nastrojach. Po dotarciu na miejsce chętni mogli sprawdzić swoje wiadomości w quizie historycznym. Okazało się, iż uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się w nim doskonale zajmując miejsca od I do III.
Tłumy mieszkańców, kombatanci, honorowe poczty sztandarowe, a także przedstawiciele władz samorządowych i krajowych spotkali się dnia 4 września 2016 roku na uroczystościach pod pomnikiem Obrońców Gór Borowskich. Wszyscy oddali cześć pamięci żołnierzy zgrupowania gen. Ludwika Czyżewskiego, którzy stoczyli bitwę pod Borowską Górą z hitlerowcami. Podczas uroczystości odbył się Apel Poległych. Odprawiona została także Msza święta, po której nastąpiło złożenie wieńców pod pomnikiem. Wieniec pod pomnikiem w imieniu Szkoły Podstawowej w Bujnach złożyli uczniowie - Adrianna i Kacper Miziołek.
Wakacje szybko minęły i nadszedł czas, by powrócić w mury naszej szkoły. Wrzesień nieodwołalnie kojarzy się z pierwszym dzwonkiem.
Uczniowie SP w Bujnach stawili się rano 1. września na mszy w kościele św. Wawrzyńca, a następnie wzięli udział w uroczystej inauguracji roku szkolnego 2016/ 2017 w sali gimnastycznej. Obecnych powitała Dyrektor placówki mgr inż. Elżbieta Przybył, która w swym przemówieniu zwróciła uwagę na czekającą dzieci ciężką pracę w nowym roku szkolnym.
Uroczyste zakończenie roku szkolnego dla Szkoły Podstawowej w Bujnach odbyło się 24 czerwca 2016 roku. Po wprowadzeniu pocztu flagowego i odśpiewaniu hymnu narodowego przez społeczność szkolną, pani dyrektor Elżbieta Przybył zabrała głos. Przywitała zaproszonych gości, pracowników szkoły oraz uczniów. Szczególne słowa uznania skierowała do rodziców, dziękując za okazane wsparcie i zaangażowanie. W swoim wystąpieniu podziękowała wszystkim za całoroczną pracę. Gratulowała uczniom wyników w nauce, a także życzyła słonecznych wakacji. Głos zabrał także Zastępca Wójta Gminy Wola Krzysztoporska p. Mieczysław Warszada.
W części oficjalnej przewodnicząca samorządu szkolnego oraz przedstawiciel klasy VI podziękowały dyrekcji oraz gronu pedagogicznemu za trud pracy dydaktyczno - wychowawczej.
Po uroczystych przemówieniach, pani dyrektor wręczyła świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce, wzorowe zachowanie, stuprocentową frekwencję.
Następnie rozpoczęła się część artystyczna uroczystości zakończenia roku. I oto na chwilę widownia mogła przenieść się do krainy słońca, wsłuchać w powiew letniego wiatru zgodnie z hasłem: Niesieni falami życia przepłynęliśmy morze wiedzy. Artyści w sposób szczególny zwrócili uwagę na fakt, iż jako szóstoklasiści opuszczają szkolne mury.
Na zakończenie prowadzący podziękowali nauczycielom za ich wysiłek oraz życzyli dyrekcji, gronu pedagogicznemu, pracownikom szkoły, zaproszonym gościom, koleżankom oraz kolegom słonecznych i pięknych wakacji.
PRZEJDŹ DO GALERII - KLIKNIJ WYBRANĄ CZĘŚĆ UROCZYSTOŚCI
Wielka radość, sukces ! Po przeliczeniu naszych zysków z przedsięwzięcia jakim był w br. szkolnym KIERMASZ SKO czuliśmy satysfakcję. Do akcji sprzedaży wytworów plastycznych wykonywanych pod kierunkiem opiekuna SKO włączyli się szczególnie drugoklasiści. Pierwotnym celem KIERMASZU SKO było samodzielne wypracowanie środków finansowych na nagrody dla najlepiej oszczędzających na koniec roku szkolnego. Jednak uzyskana kwota przerosła nasze oczekiwania.
Znaczną część zysków przeznaczono dla wszystkich uczniów kl. II, szczególnie zaangażowanych w tę akcję. Doskonałą okazją była dopłata do wycieczki klasowej do ,,Zaczarowanego Lasu” ( 500 zł na klasę, czyli 30 zł na ucznia). Pozostałą kwotę przeznaczono na nagrody rzeczowe dla członków SKO).
Oprócz sukcesu materialnego, Kiermasz SKO nauczył gospodarności, przedsiębiorczości, uczciwości oraz umiejętności liczenia pieniędzy. Na długo pozostanie w pamięci uczniów.
Koniec roku szkolnego to czas zestawień nie tylko wyników edukacyjnych, ale również rywalizacji jaką podejmowali uczniowie w konkursach, zawodach, programach. 23 czerwca podsumowano przedsięwzięcia realizowane pod koniec roku w naszej szkole oraz wyróżniono uczniów biorących udział w zawodach sportowych i wykazujących się pracę na rzecz społeczności szkolnej. Rozstrzygnięto następujące konkursy: „Zdrowy styl życia”, „Mistrz oszczędzania” (dla członków SKO), „Pierwsza pomoc przed medyczna”, „Ratowniczek uczy nas ratować” , „Moja ulubiona bajka”, „ Pomysłowa skarbonka”, „Recenzja książek”, „ Zakładka do książki”, „Eko- bohater”. Podczas spotkania uczniowie klasy IV otrzymali karty rowerowe. PRZEJDŹ DO GALERII
Co roku w naszej szkole odbywają się zajęcia w ramach realizacji programu "Ratujemy i Uczymy Ratować". W lekcjach uczestniczą uczniowie kl. I – VI. Podczas szkolenia wykorzystywane są materiały dydaktyczne przygotowane przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, m. in. podręczniki do nauki pierwszej pomocy oraz manekiny. Uczniowie świetnie radzą sobie z ułożeniem poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej, prawidłowo powiadamiają o wypadku pogotowie ratunkowe oraz poprawnie wykonują czynności reanimacyjne na manekinie, udowadniając, że są godni tytułu „Małych ratowników”. Efektem podjętych przez szkołę działań jest to, że już od najmłodszych lat dzieci oswajają się ze świadomością konieczności niesienia pomocy poszkodowanym, a także uczą się odpowiedzialności za siebie i innych. Mamy nadzieję, że podjęte działania zaowocują w przyszłości tym, że nasi uczniowie nie będą reagowali zszokowaniem i paniką w sytuacji, gdy ktoś w otoczeniu będzie potrzebował pierwszej pomocy.
Dnia 14 czerwca 2016r. uczniowie klas I-III byli na wycieczce w Zaczarowanym Lesie. Radośni, że wreszcie nadszedł oczekiwany dzień, wyruszyliśmy z Bujen o godz. 8.00. Pierwszym etapem wycieczki było zwiedzanie ruin zamku w Olsztynie. Zachwyceni malowniczym widokiem Jury Krakowsko-Częstochowskiej, z zapartym tchem słuchaliśmy opowieści naszego przewodnika PTTK. Potem przejechaliśmy do indiańskiej osady, gdzie przywitał nas grający na fujarce Indianin. Czekając na przejażdżkę wozami konnymi do Zaczarowanego Lasu, relaksowaliśmy się grając w piłkę lub bawiąc w dyskotece. Leśna Wróżka wprowadziła nas w magiczny, baśniowy nastrój. W Zaczarowanym Lesie, w otoczeniu pięknej przyrody, postaci z bajek umilały nam czas. Rzadką niespodzianką było ujrzenie z bliska stadka dudków, uroczych ptaków z wachlarzowatym czubem. Pobyt w lesie zakończył poczęstunek – kiełbaska z grilla i pyszna herbata. Pełni niezapomnianych wrażeń, nieco zmęczeni wróciliśmy do domu o godz.19.00. Wycieczka na długo pozostanie w naszej pamięci.
16 czerwca 2016 r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami udali się do Bełchatowa, aby zwiedzić edukacyjną ekspozycję PGE Giganty Mocy. Wystawa w nowoczesny i interaktywny sposób prezentuje pozornie trudną tematykę dziedzin naukowych tj. : geologia, paleontologia i geografia. Ponadto ekspozycja w sposób interaktywny ukazuje dzieje powstania bełchatowskiej kopalni i elektrowni oraz najnowszą historię Bełchatowa ukazaną w kontekście działalności bełchatowskiego zagłębia górniczo-energetycznego. Wśród wielu eksponatów można było znaleźć kości mamut oraz skamieniałości pozostałe po organizmach morskich, które kiedyś żyły na tym terenie. Wszystkim bardzo podobała się wystawa, gdyż wykorzystane w niej nowoczesne środki przekazu, takie jak: animacje, gry interaktywne oraz stanowiska doświadczalne umożliwiały w przystępny i atrakcyjny sposób przyswoić przekazywaną wiedzę. Była to niezwykła wycieczka w przeszłość geologiczną Ziemi. Po wycieczce uczestnicy poczuli GIGANTYCZNĄ MOC wiedzy .
„Chcesz być mistrzem ortografii? - no to pokaż, co potrafisz!”
Pod takim hasłem odbył się 8.06.16r w naszej szkole konkurs ortograficzny dla klas II – III organizowany przez p. M. Wnęk. W szrankach konkursu startowało 5 uczniów z klasy II i 9 uczniów z klasy III. W wyniku przeprowadzonego testu z wiedzy ortograficznej wyłoniono zwycięzców. Mistrzynią ortografii została uczennica klasy III – Sonia Wiktorowicz, zdobywając I miejsce. II miejsce przypadło również uczniom z klasy III – Janowi Sianosowi i Jakubowi Markiewiczowi. III miejsce na podium zajął uczeń z klasy II – Patryk Nowak. Laureaci konkursu ortograficznego otrzymali słowniki oraz dyplomy. Gratulujemy zwycięzcom! Zachęcamy pozostałych uczniów do brania udziału w konkursach ortograficznych w celu poszerzania swej wiedzy.
Zbliża się koniec roku szkolnego, a wraz z nim kończy się całoroczna edukacja mająca na celu zgłębienie wiedzy niezbędnej do uzyskania pierwszego w życiu dokumentu, który uprawnia do kierowania pojazdem. Oczywiście mowa tu o jednośladzie, którym jest rower. Dokument taki wydaje dyrektor szkoły. Aby go otrzymać i samodzielnie poruszać się rowerem po drodze publicznej, należy zdać egzamin teoretyczny z przepisów i praktyczny z jazdy rowerem. Dnia 13 czerwca uczniów naszej szkoły egzaminował funkcjonariusz Wydziału Ruchu Drogowego sierż. sztab. Grzegorz Orski. Młodzi kursanci wykazali się dobrą znajomością przepisów i sprawnie pokonywali miasteczko ruchu drogowego. Wszyscy uczniowie zdali egzamin i niebawem otrzymane karty rowerowe wykorzystają w nadchodzących wakacjach.
GRATULUJEMY PRZEJDŹ DO GALERII
„Rodzinnie, zdrowo i na sportowo”
W piękne słoneczne i pogodne sobotnie popołudnie dnia 11.06.2016r. odbył się Piknik Rodzinny w obiekcie Szkoły Podstawowej w Bujnach, udział w nim wzięli wszyscy entuzjaści zabawy na świeżym powietrzu.
Całkowity dochód z imprezy przeznaczony został na potrzeby Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej w Bujnach. PRZEJDŹ DO GALERII
Dnia 9 czerwca 2016 r. na stadionie MOSiR-u w Kutnie odbyły się Mistrzostwa Zrzeszenia LZS województwa łódzkiego w LA. Szkołę reprezentowali: Weronika Witczyk, Zuzanna Szafrańska, Dominika Chrząstek, Patryk Gaworczyk, Adrian Suwart oraz Radosław Ogrodnik. Nasi podopieczni zaprezentowali się z bardzo dobrej strony zajmując dwa miejsca medalowe. Srebro w dyscyplinach „królowej sportu” wywalczyły: Dominika Chrząstek zajmując II miejsce w rzucie piłeczką palantową oraz Zuzanna Szafrańska w biegu na 200 m. Dziękujemy zawodnikom za udział w zawodach i życzymy sukcesów w przyszłych latach. PRZEJDŹ DO GALERII
W środę 8.06.2016r. wyruszyliśmy na wycieczkę przyrodniczą do Rogowa i Parku Jurajsko - botanicznego w Kołacinku. Celem naszej wyprawy było zwiedzenie znanego w kraju Arboretum SGGW w Rogowie i poznanie środowisk naturalnych różnych gatunków roślin. Ogród zachwycił nas pięknie kwitnącymi krzewami. Zwiedziliśmy również Muzeum Lasu i Drewna. Bogate zbiory fauny leśnej, wywołały zdumienie i zainteresowanie wszystkich uczniów.
Następnie udaliśmy się do Dinoparku w Kołacinku. Pod opieką przewodnika dzieci oglądały dinozaury, samodzielnie prowadziły wykopaliska podczas zajęć archeologicznych, zaznajomiły się z florą i fauną ery jurajskiej w Muzeum Skamieniałości. Na zakończenie wyprawy była jeszcze jedna atrakcja. Wszyscy odbyliśmy przejażdżkę kolejką wąskotorową po terenie parku. Wycieczka bardzo się udała, dopisała nam pogoda, wszyscy mali i duzi uczestnicy wrócili z uśmiechem na twarzy. ZOBACZ GALERIĘ!
Dnia 6 czerwca b.r. na boisku „Orlik” w naszej szkole odbył się I Gminny Turniej Gier i Zabaw. Podczas imprezy zorganizowanej przez Gminę Wola Krzysztoporska nie zabrakło emocji. W sportowej rywalizacji uczestniczyli uczniowie ze szkół podstawowych z terenu gminy. Nie mogło zbraknąć gospodarza turnieju, czyli naszej szkoły. Do współzawodnictwa stanęło 36 zawodników. Zespoły miały do pokonania 8 konkurencji sprawnościowych z wykorzystaniem przyrządów i przyborów. Każdy z zawodników miał okazję zaprezentować swoje umiejętności i zmierzyć się z kolegami z innych szkół. W trakcie sportowej rywalizacji panowała znakomita atmosfera. Na twarzach uczestników malowało się ogromne skupienie i zaangażowanie, zaś zapał i walka wyzwalały pozytywne emocje i uśmiechy. Tak naprawdę nie wynik był najważniejszy, tylko dobra zabawa - a w takiej sytuacji przegranych nie ma. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Bujnach występujący w składzie: Mateusz Gaworczyk, Nikola Gemel, Jakub Misztela, Małgorzata Goska, Katarzyna Markiewicz, Adrian Sowa, Radosław Ogrodnik, Natalia Pruba, Zuzanna Szafrańska, Adrian Suwart, Jakub Seneczyn i Amelia Sowa w sportowej rywalizacji uplasowali się na I miejscu. Na II miejscu podium znaleźli się uczniowie ze SP w Parzniewicach, a III miejsce zdobyły dzieci ze SP w Bogdanowie. Wszystkie drużyny biorące udział w Turnieju otrzymały piłki do siatkówki i ręcznej oraz drabinki koordynacyjne. Nagrody i puchary wręczał Wójt Gminy Wola Krzysztoporska p. Roman Drozdek, Przewodnicząca Rady Gminy p. Maria Głowacka i Dyrektor Szkoły Podstawowej w Bujnach Elżbieta Przybył. Uczestnikom Turnieju gratulujemy i życzymy dużo sił i mobilizacji do zdobywania wysokich miejsc w kolejnych zawodach.
6 czerwca 2016 r. o godz. 16.30 uczniowie klasy V zorganizowali „przyjęcie-niespodziankę” dla swoich mam. Spotkanie rozpoczęło się od zaprezentowania scenek kabaretowych, które wprawiły gości w wesoły nastrój. Część widowiskowa zakończyła się odśpiewaniem piosenki Marka Grechuty „Dni, których nie znamy” oraz wręczeniem mamom prezentów „od serca”. Nie zabrakło wspólnego biesiadowania przy stole, na którym znalazły się także wypieki uczniów. To było bardzo udane i miłe popołudnie. PRZEJDŹ DO GALERII
Dnia 25 maja dzieci z klas 0-III uczciły święto swoich mam w sposób uroczysty i wyjątkowy. W tym szczególnym dniu wszystkie dzieci zaprezentowały swoje liczne talenty, przedstawiając bogaty program artystyczny. Były piosenki, wiersze, tańce, życzenia i podarunki dla kochanych mam. Po prezentacji dzieci zaprosiły swoje mamy na przygotowany z wychowawcami poczęstunek. Atmosfera była podniosła i niezwykle rodzinna, a mamy nie kryły wzruszenia.
W dniach 20 - 22 maja uczniowie klasy V członkowie koła SKKT PTTK : Natalia Gaworczyk, Kacper Miziołek i Adrian Suwart pod opieką pani Jolanty Banaszczyk, uczestniczyli w Zlocie Młodzieży Wiejskiej PTTK w Nowym Sączu. Poznali miasto i jego piękne okolice. Odwiedzili Stary Sącz i kościół Świętej Kingi przy Klasztorze Klarysek. Pili wodę mineralną w pijalni w Piwnicznej Zdroju, zwiedzali zabytkową cerkiew, ogrody sensoryczne w Muszynie Zdrój, podziwiali uroki Krynicy Zdrój oraz słuchali muzyki filmowej do plusku wody z fontanny obok Domu Zdrojowego. Próbowali miodu w pasiece i słuchali prezentacji o pszczołach w Kaniannej. W ramach konkursu zlotowego malowali plenery górskie oraz zabytkowe ule, prezentowali swój region, a także pisali test wiedzy o Sądeczczyźnie. Szybko minęły 3 dni. Na podsumowaniu zlotu okazało się, że zajęliśmy II miejsce w kategorii szkół podstawowych w Polsce. Dostaliśmy pamiątkowe nagrody. Bardzo podobały nam się wycieczki zlotowe oraz Nowy Sącz i okolice. Wrócimy tu na pewno, A następny zlot już za rok !